Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası kapsamında okulumuzda çeşitli  etkinlikler düzenlendi.

      Peygamberimizin dünyaya teşrifleri, asırlardır milletimiz tarafından ‘Mevlid Kandili’olarak kutlanmaktadır. Ancak bu kutlama günlere sığmamış, haftalara hatta aylara kadar devam etmiştir.Bu düşünce ile Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı , 1989 Yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı “Kutlu Doğum Haftası” olarak ilan etmiştir.YOLBAŞI İLKOKULU/ORTAOKULU olarak bizlerde çeşitli etkinliklerle Peygamberimizi bir nebzede olsun anmak ve anlamak istedik.Programımız, açılış konuşmasının ardından Peygamberimizi anlatan sinevizyon ve slaytlar ;öğrencilerimizin hazırlamış olduğu şiirler , hadis damlaları ve ilahilerle devam etti.

     Daha sonra okulumuzda düzenlenen şiir ve mektup yarışmasında 1. olan öğrencilerimizin kendi gönül dünyalarından, peygamberimize olan sevgilerinin yansıması olarak düşündüğümüz yazı ve şiirlerini dinledik.

     Ardından dereceye giren bu öğrencilerimizin ve Kutlu Doğum haftası münasebetiyle yapılan bilgi yarışmasında birinci olan öğrencilerimizin ödülleri, daire amirleri tarafından takdim edildi.

      Etkinliklerimize katılıp bizleri onurlandıran  Kaymakamımız Sayın Yunus Emre ALTINER´e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Faruk AYDIN´a, Sosyal Yarımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Kemal YILMAZ´a, Nüfus Müdürü Emin ULU´ya, İmam-Hatip Lisesi Müdürü Hasan BAKIR´a ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz. 

        Ayrıca düzenlemiş olduğumuz yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizin hediyelerinin temini konusunda bizlerden yardımlarını esirgemeyen Yolbaşı esnafına teşekkürü bir borç bilir, kendilerine bol kazançlar dileriz.

        Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de teşeşkkür ederiz.

 

  

 Bilgi Yarışması Fotoğrafları

000000

 

 Program Fotoğrafları

0000000000000000000000000000000     

Ne güzel bir güzellik ki, biz birbirimize veda ederken ”GÜLE  GÜLE”deriz… Meğer bu “MUHAMMED’den (sav.) MUHAMMED‘e (sav.)’e git” demekmiş … Nereye gidersen git. Gül‘e git. Nerede yürürsen yürü Gül‘e   (sav.)’e giden yoldan yürü. Haydin  öyleyse Gül‘e Gül‘e…Yazdır: